Buna!daca stiti la aceasta problema ma puteti ajuta si pe mine va rog am nevoie maine de ea!
Pentru 25KG de portocale si 25KG de mere s-a platit suma de 250 de lei.Stiind ca 1KG de portocale are acelasi pret cu 1KG de mere, afla cat costa 1KG de fructe din fiecare fel.
Rezolvare in 2 moduri:
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!