1 mol de atomi de C cantaresc 12 g si contin 6 ,023 *10 la puterea a 23 24 g -----------x x =24*6,023*10 la puterea 23/12g x=2*6,023 *10 la puterea 23 x =12 ,046*10 la puterea 23
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!