Răspuns :
md=80g
mapa=240g
ms = md + mapa
ms= 80g + 240g
= 320g
c =md/msx100
c = 80/320x100
c =25%
mapa=240g
ms = md + mapa
ms= 80g + 240g
= 320g
c =md/msx100
c = 80/320x100
c =25%
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!