Răspuns :
12 kg costa 24 lei, lei sunt dublul kg.
5 kg costa 10 lei , lei sunt dublul kg.
12*2=24
24:2=12
5*2=10
10:2=5
5 kg costa 10 lei , lei sunt dublul kg.
12*2=24
24:2=12
5*2=10
10:2=5
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!