👤

Compune o ploblema dupa fiecare dintre exzercitiile date 7, 3 ori 5

Răspuns :

Mama a cumparat 5 kg de prune cu 7.3 lei kilogramul. Cat a platit mama in total?
5×7,3=36,5 lei