Răspuns :
un minut are 60 sec :
- 60:3=20 mm/minut
o ora are 60 min:
-20×60=120mm/ora
- 60:3=20 mm/minut
o ora are 60 min:
-20×60=120mm/ora
un minut are 60 de secunde => 3 mm × 60= 180 mm intr.un minut
o ora are 60 de minute si 3600 de secunde => 3mm × 3600= 10800mm intr.o ora
o ora are 60 de minute si 3600 de secunde => 3mm × 3600= 10800mm intr.o ora
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!