5 moli. ......................20moli..............10moli
CH3-CH=CH-CH3+4[O]-->2CH3-COOH
1......................................4........................2
8moli.............20moli
2KMnO4-->5[O]
2.......................5
n=V/Vm=112/22,4=5 moli CH3-CH=CH-CH3
n=4×5/1=20 moli [O]
n=5×2/1=10 moli CH3-COOH
n=2×20/5=8 moli KMnO4
a)
CM=n/Vs=>Vs=n/CM=8/2=4 l K2MnO4
b)
n=m/M=>m=n×M=10×60=600g