Care este greutatea unui corp cu l(latura)=3 cm, g(acceleratia gravitationala)=10 N/Kg si ro=2,7 g/cm3?Mie mi-a dat 0,243 N dar nu sunt sigur daca e corect.
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!