Răspuns :
Maria a cumprat de la piata 6 kg de piersici si 8 kg de mere . 6 kg de piersici costa 54 lei , iar 10 kg mere costa 60 lei .
A) Cat a cheltuit maria ?
B) Cate kg de fructe a cumparat?
REZOLVARE
A)54+60=114 Lei a cheltuit
B)8+6=14 kg de fructe
A) Cat a cheltuit maria ?
B) Cate kg de fructe a cumparat?
REZOLVARE
A)54+60=114 Lei a cheltuit
B)8+6=14 kg de fructe
ana a cumparat de la piata 6 kg piersici si 8 kg mere care costa 54 lei .iar 6 kg piersici si 10 kg mere costa 60 lei cat costa 8kg mere si 6 kg piersici
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!