Cine aude primul sunetele unui concert ,un spectator aflat in sala se spectacol la distanta d1=m fata de orchestra sau un ascultator la radio al concertului ,aflatla distanta d2=500km de sala?Se stie ca sunetul are viteza v1=340m/s, iar undele radio au viteza v2 =300000
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!