1 330 :38=35 lei costa 1 kg de rosii 1575:35=45 kg de rosii a vandut a doua zi 38x6=228 rosii a vandut in prima zi 45x6=270 rosii a vandut a doua zi 270-228=42 rosii a vandut mai mult in a doua zi decat in prima
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!