Răspuns :
60:5=12(pentru a afla cât cost 1 m de stofa)
Iar acum împartim 132 la 12 pentru a afla câți m putem cumpără cu 132 lei
132:12=11 m
Rezultatul final este: 11 m de stofa
Iar acum împartim 132 la 12 pentru a afla câți m putem cumpără cu 132 lei
132:12=11 m
Rezultatul final este: 11 m de stofa
5m -60 lei
?-132
R:
60lei : 5 = 12 lei - costa 1 metru de stofa
132lei : 12 lei = 11 - metri
Raspuns :11 metri costa 132 lei
succes ! sper ca te am ajutat
?-132
R:
60lei : 5 = 12 lei - costa 1 metru de stofa
132lei : 12 lei = 11 - metri
Raspuns :11 metri costa 132 lei
succes ! sper ca te am ajutat
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!