Răspuns :
F = kΔl
F =2 Newton
k = F/Δl = 2N / 0,14 cm = 14,28 Newton/metru
era mai bine daca scriai toata problema
F =2 Newton
k = F/Δl = 2N / 0,14 cm = 14,28 Newton/metru
era mai bine daca scriai toata problema
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!