Răspuns :
3 kg de gutui...5 kg de piersici...43 lei
4 kg de gutui...3 kg de piersici...39 lei
1 kg de gutui...2 kg de piersici...14 lei
1 kg de gutui x 2 kg de piersici+ 14 lei=2+14lei=16 lei a primit rest !
4 kg de gutui...3 kg de piersici...39 lei
1 kg de gutui...2 kg de piersici...14 lei
1 kg de gutui x 2 kg de piersici+ 14 lei=2+14lei=16 lei a primit rest !
3g+5p=43/×4
4g+3p=39/×3
12g+20p=172
12g+9p=117
--------------------
11p=55
P=5
4g+5×3=39
4g+15=39
4g=24
g=6
4g+3p=39/×3
12g+20p=172
12g+9p=117
--------------------
11p=55
P=5
4g+5×3=39
4g+15=39
4g=24
g=6
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!