Răspuns :
1,5h=
1h=60 min
O jumatate de ora adica 0,5=30min==>60+30==>90min
1h=60 min
O jumatate de ora adica 0,5=30min==>60+30==>90min
1,5 h = 1 h = 60 min și 0,5 h = 60 × 0,5 = 30 min => 60 min + 30 min = 90 min
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!