Timpul cat se deplaseaza mobilul este t=25 min =25*60=1500 secunde Viteza lui este V=30m/s adica in fiecare secunda srabate 30m. Spatiul total parcurs este S=V*t=30*1500=45000 m=45 km. Succes!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!