2 kg cireșe.......5 kg visine........23lei/X3
3 kg cireșe.......2kg visine.........18 lei/x2
6 kg cireșe........15 kg visine.......69 lei
6 kg cireșe.......4 kg visine........36 lei. Le scădem
11 kg visine......33 lei
1 kg visine......33:11=3
2 kg cireșe.,,,,,,,,23-15=8 lei
1kg cireșe..........8:2= 4 lei