Pentru 42 kg de visine si mere s-a incasat 151 Lei. Daca un kg de visine Costa 4 Lei si un kg de mere costa 3 Lei, atunci afla câte visine si câte kg de mere au fost vandute. Folosind metoda falsei ipoteze. Dau coroana
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!