Un kilogram de mere costa 2 lei , unul de pere costa 3 lei si unul de caise costa 4 lei . Pe un kg de fructe ,Ana a dat 23 de lei si a cumparat si mere si pere si caise . Care e numarul maixim de kg de caise pe care le poate cumpara ?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!