notam
ciuperci=x=120*19=2280 cat costa ciupercile?
spanac=y=120*8=960 cat costa spanacul
rosii=z=120*6=720 cat costa rosiile
(120*19)*3=6840 a calculat el ce calcul a facut vanzatorul?
2280+960+720=3960 este corect care este pretul corect?
6840-3960=2880 cu atat a gresit care este diferenta dintre pretul corect si cel gresit?