Răspuns :
8kg mere.....24 lei
4kg lamii.......24 lei
24/8=3 lei 1 kg mere
24/4=6 lei 1 kg lamii
nu ai specificat ce trebuie de aflat, sper ca te-am ajutat
4kg lamii.......24 lei
24/8=3 lei 1 kg mere
24/4=6 lei 1 kg lamii
nu ai specificat ce trebuie de aflat, sper ca te-am ajutat
8 kg mere ... 24 lei, deci 1 kg mere= 24:8= 3 lei
4 kg lamai ... 24 lei
8 kg mere= 4 kg lamai :2
2 kg mere= 1 kg lamai, deci 1 kg lamai=2x3=6 lei
4 kg lamai ... 24 lei
8 kg mere= 4 kg lamai :2
2 kg mere= 1 kg lamai, deci 1 kg lamai=2x3=6 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!