-calculez masa de C pur
p=m,px100/m,i---> m,pur= 25x0,96kg=24kg
-calculez masa C care intra in reactie
mC= 80x24/100kg=19,2kg
1kmol.....................1kmol
C + O2-------> CO2
12kg.......................1kmol
19,2kg.....................x=.......................calculeaza !!!!