Răspuns :
daca adunam 4050+ 5644=9694 - aste is gaini giste si dublu ratelor
rezulta ca 9694-7963=1731-sunt rate
5644-1731=3913 -sunt gaini
4050-1731=2319-sunt giste
rezulta ca 9694-7963=1731-sunt rate
5644-1731=3913 -sunt gaini
4050-1731=2319-sunt giste
g+r+gaste=7.963
g+r=5.644 =>putem afla gastele
r+gaste=4.050=>putem afla gainile
gaste=7.963-5.644
gaste=2.321
gaini=7.963-4.050
gaini=3.913
rate=5.644-3.913
rate=1.731
g+r=5.644 =>putem afla gastele
r+gaste=4.050=>putem afla gainile
gaste=7.963-5.644
gaste=2.321
gaini=7.963-4.050
gaini=3.913
rate=5.644-3.913
rate=1.731
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!