👤

ptr 42 kg visine si mere sau încasat 151 lei daca un kg de visine costa 4 lei si unul de mere 3 lei afla cite kg sau vîndut din fiecare

Răspuns :

42:3=14 kg mere
42-14=28 kg visine
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!


Ze Studies: Alte intrebari