Răspuns :
12kg------------------- 60 lei 1kg=5 lei
x---------------------------35 lei
x=12x35:60=7 kg
x---------------------------35 lei
x=12x35:60=7 kg
60:12=5lei
1kg=5lei
5×7=35 lei
7 kg de visine inseamna 35 de lei
gata asta e tot
1kg=5lei
5×7=35 lei
7 kg de visine inseamna 35 de lei
gata asta e tot
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!