Răspuns :
Incepi cu datele problemei
C=18.25%
Fe=2g
2HCl+FE=FECL2+H2
MHCL=AH+ACL=1+35.5=36.5
Coroană? :)) PS. M. FECL2= AFe +ACl•2=56+35.5•2=56+71=127
C=18.25%
Fe=2g
2HCl+FE=FECL2+H2
MHCL=AH+ACL=1+35.5=36.5
Coroană? :)) PS. M. FECL2= AFe +ACl•2=56+35.5•2=56+71=127
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!