c = md*100/ms md1 = 750*30/100 = 225 g sare md2 = 225+30 = 255 g sare ms2 = 750+30 = 780 g sare c2 = 255/780 *100 = 32,69% Soluția este mai concentrată
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!