Pentru 5 kilograme de rosii si 4 kilograme de vinete, mama a platit 23 lei,iar bunica a cumparat 2 kilograme de rosii si 3 kilograme de vinete, pentru care a platit 12 lei.
Cat costa un kilogram de rosii?
Dar un kilogram de vinete?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!