Răspuns :
5 kg mere .............. 20 lei
2 kg mere ............. ? lei
20:5=4 lei kg de mere
2*4=8 lei kg de mere
2 kg mere ............. ? lei
20:5=4 lei kg de mere
2*4=8 lei kg de mere
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!