c = md/ms * 100 md = 600*32/100 = 192 g zahăr c2 = md2/ms2 * 100 ms2 = md1 = 192 g zahăr ms2 = 192/24 * 100 = 800 g soluție ms2 = ms1 + m apă m apă = 800 - 600 = 200 g apă Răspuns a)
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!