CH3-CH2-CH=O + CH3-CH2-CH=O + CH3-CH2-CH=O + CH3-CH2-CH=O ⇒ ⇒ CH3-CH2-CH=C(CH3)-CH=C(CH3)-CH=C(CH3)-CH=O (A) + 3H2O A : C12H18O A + 4H2 ⇒ B ( C12H26O) M B = 186 g/mol m = 1·186 = 186 g
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!