Răspuns :
450 supra 30=15 km/min.
500 supra 200= 2,5 km/min
b) viteza medie: 2,5 km/min
500 supra 200= 2,5 km/min
b) viteza medie: 2,5 km/min
a) v1 = d1/DT=> d1 = v1xdt = 450 x 0,5 = 225 km
30 min = 0,5 h
d = 225 + 200 = 425 km
b) vm = Dd / Dt = 425/0,5 = 850 km/h
Sper ca este corect
30 min = 0,5 h
d = 225 + 200 = 425 km
b) vm = Dd / Dt = 425/0,5 = 850 km/h
Sper ca este corect
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!