Acceleratia centripeta a unui mobil ce se misca pe un cerc cu viteza v1=0,6m/s este ac1=0,9m/s.Care este acceleratia centripeta a mobilului atunci el se misca pe acelasi cerc cu viteza v2=0,8m/s?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!