Rezolvati problema prin metoda reducerii la unitate,apoi prin ecuatii.a) 18 ghizdane la acelasi pret costa in total 1980 lei.cat costa un ghizdan? b) ion a cumparat 26 de caiete de matematica si 22 de caiete de dictando la acelasi pret.a achitat cumparatura cu o bancnota de 100 lei si a primit rest 4 lei.cat costa un caiet?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!