2 kg de biscuit1 au costat 4,50 lei=> 1kg a costat 2,25 2,50 kg de biscuiti2 au costat 5,40 lei=> 1 kg a costat 2,16 media de cost: (2,16+2,25):2=4,41:2=2,205 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!