Răspuns :
1zi=24h
1saptamana=7zile
1)Cate sticle de apă se îmbuteliază într-o zi?
150 ×24=3600(sticle)
2)Câte sticle de apă se îmbuteliază într-o săptămână?
3600×7=25200(sticle)
1saptamana=7zile
1)Cate sticle de apă se îmbuteliază într-o zi?
150 ×24=3600(sticle)
2)Câte sticle de apă se îmbuteliază într-o săptămână?
3600×7=25200(sticle)
1 zi=24 ore
Cate sticle se imbuteliaza intr-o zi?
150*24=3600
1 saptamana-7 zile
In 7 zile sunt 7*24 ore=168 ore
Cate sticle se imbuteliaza intr-o saptamana?
150*168=25200
Sper ca te-am ajutat!
Cate sticle se imbuteliaza intr-o zi?
150*24=3600
1 saptamana-7 zile
In 7 zile sunt 7*24 ore=168 ore
Cate sticle se imbuteliaza intr-o saptamana?
150*168=25200
Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!