CxH(2x-2) + O2 = xCO2 + (x-1)H2O
ΔHr = xΔHf CO2 + (x-1)ΔHf H2O - ΔHfCxΔH(2x-2)
- 393,5x - 241,8(x-1) - 226,7 = -1255,5
-635,3x = -1240,4 x = 2
b)
Q = 5,6/22,6 ·1255,5 = 313,875 kj
0,7·313,875 = mcΔt + m∧ m = 219,7125/(0,39·399 + 111) =
= 219,7125/266,61 = 0,824kg