Un telefon performant costa 4 000 lei, un GPS 1500 lei iar o camera foto 3500 lei. Ioana are suma de 3900 lei, spune........(completezi ca si in problema din manual)
Doar tableta Și problema:Ana merge la magazin cu 50 de lei.10 kg mere costa 30 lei,10kg pere costă 55lei si 10kg pepene costa 76lei.Ce poate Ana cumpăra?
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!