👤

Pentru orele de matematica,un elev are nevoie de trei caiete,o trusa de geometrie,trei creioane si doua pixuri.Stiind ca un caiet costa 6 lei,trusa 12 lei,un creion costa 1 leu si un pix costa 2 lei,afla cat costa toate obiectele necesare....Urgent!!!!