Răspuns :
3 kg mere.........6 lei;
5 kg mere.........x lei;
=>x=(5•6)/3
x=10 lei;
5 kg mere.........x lei;
=>x=(5•6)/3
x=10 lei;
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!