👤

Dau coroana, ajutati-ma,va rog!!
Un autoturism se deplaseaza cu viteza de 54 km/h si strabate distanta de 27 km/h.In cat timp străbate aceasta distanta? Exprima rezultatul in h,min,sec.


Răspuns :

Daca merge cu 54 km/h si strabate 27 km, raspunsul e 0h30min0sec. Sper ca am inteles bine...

v=54km/h
d= 27km
t=d/v
t=54km/h/ 27km
t=2 h-> 120min->7200s
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!


Ze Studies: Alte intrebari