Răspuns :
daca 8 kg costa 24lei atunci 1kg costa 24:8=3 lei
deci 5kg costa 3*5=15 lei
deci 5kg costa 3*5=15 lei
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!