👤

Pentru orele de matematicā ,un elev are nevoie de trei caiete,o trusă de geometrie,trei creioane si doua picuri.Stiind ca un caiet costa 6 lei ,trusă 12 lei,un creion 1 lauzi un pix 2 lei,afla cât costa toate obiectele necesare.Repede dau coroana la primul