10 h 15 min -9h 58min = 9 h 75 min - 9h 58 min = 17 minute .
( aici am luat o ora de la 10 si am transformat-o in minute 1 h = 60 min. Asa a apărut 9h 75 min.. .in acest fel se poate face scăderea usor. Se mai putea face astfel: câte minute sunt pana la ora 10 ? doua minute. le adunam cu celelalte 15 si rezulta 17 minute )
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!