Fd=Fe= 9 N K= 30 N/ m delta x =? (delta x este deformarea corpului) delta x= Fe/K delta x= 9N supra 30N/m delta x= 9 supra 30 m delta x= 3 supra 10 m delta x= 0,3 m Deformarea este de 0,3 m Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!