1)Masa de Na=0,06kg=60g
2Na + 2H2O=2NaOH + H2
n=60/23=2,6 moli Na
2moli Na...2moli H2O
2,6moli Na....x=2,6moli H2O
2)cM1=n1/V1=>n1=cM1V1
cM2=n2/V2=>n2=cM2V2
cM=(cM1V1+cM2V2)/(V1+V2)
0,05V1+0,05V2=0,1V1+0,01V2
0,05V2=0,05V1+0,01V2
0,04V2=0,05V1
V1/V2=0,04/0,05=4/5