Răspuns :
teoretic : n clorobenzen = n C6H6 = 2 moli mt = 112,5·2 = 225 g
η = 200/225 ·100 = 88,88%
η = 200/225 ·100 = 88,88%
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!