Răspuns :
M = 115g/mol
%C = 12·5·100/115 = 52,17%
%H = 1·9·100/115 = 7,82%
%N= 14·1·100/115 =12,17%
%O = 16·2·100/115 = 27/82%
%C = 12·5·100/115 = 52,17%
%H = 1·9·100/115 = 7,82%
%N= 14·1·100/115 =12,17%
%O = 16·2·100/115 = 27/82%
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!