6km = 6000 m d = 6000 m ( d = distanta ) v = 0,4m / s t = ? v = delta d supra delta t ( Δd / Δt ) t = Δd / v t = 6000 : 0,4 / s t = 15000 s : 60 t = 250 min
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!