Tata a cumpărat intre.o zi 12 kg de mere și 10 kg de banane, plătind 98 lei. A doua oară a cumpărat 6 kg mere și 7 kg de banane, plătind 59 lei. Câți lei costă 1 kg de mere și 1 kg banane, dacă prețul unui kg de fructe a rămas neschimbat?DAU COROANĂ!!!URGENT!!!VA ROG!!
Vă mulțumim că ați accesat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile furnizate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați la favorite!